5 AROMATICKÝCH KVETOV V PARFUMÉRIÍ

 

Kvety sa v parfumoch používajú už tisícročia. Jemné a lákavé vône kvetov majú schopnosť vzbudiť pocity, spomienky a zlepšiť našu celkovú pohodu. Spomedzi obrovského množstva kvetinových vôní vyniká päť kvetov svojou výnimočnou arómou.

 

istockphoto-1273853062-612x612shutterstock_1036820446Common-Reasons-Why-Roses-Fail-to-Bloom-FeaturedGettyImages-153816876-b363396feb71485f9b0d85959c220511Size_Edited__62488

 

RUŽE

Ruža, známa aj ako „Kráľovná kvetov“, má klasickú vôňu, ktorá je obľúbená už celé veky. Ruža je bežnou zložkou mnohých parfumov kvôli svojej jemnej, romantickej a mimoriadne prispôsobivej vôni. Dodáva prepichový nádych akejkoľvek kompozícii, či už je použitá ako dominantná alebo ako podporná nota. Jej kvetinové, sladké a mierne korenisté podtóny sa miešajú v bohatej, zamatovej vôni, ktorá je zvodná a trvácna.
Náš tip je vôňa ROSE MAGNETIC

 

JAZMIN
Jazmín je ďalšou vysoko cenenou kvetinou vo svete parfumérie, ktorá je známa svojou opojnou a zmyselnou vôňou. Vôňa jazmínu je často popisovaná ako opojná, kvetinová a mierne indolická, so sladkou a narkotickou kvalitou. Jej podmanivá vôňa je spojená s romantikou a zvodnosťou, vďaka čomu je obľúbenou voľbou v parfumoch určených na vyvolanie vášne a túžby.
Náš tip je vôňa  BOUQUET ENCORE

 

LEVANDUĽA
Levanduľa je obľúbenou kvetinou v aromaterapii aj v parfumérii pre svoje relaxačné a upokojujúce účinky. Má čistú, upokojujúcu vôňu, ktorá je svieža, kvetinová a bylinková. Je obľúbenou zložkou parfumov, ktorá má ponúknuť upokojujúci a pokojný zážitok vďaka svojej výnimočnej schopnosti podporovať pocit pokoja a pohody.
Náš tip je vôňa SAHARA BLUE

 

TUBERÓZA
Tuberóza je kvetina známa svojou zvodnou vôňou so silnou kvetinovou esenciou. Vyznačuje sa bohatou, krémovou, exotickou arómou, ktorá kričí zvodnosťou a luxusom. Aby sa vytvoril silný a očarujúci čuchový vnem, často sa používa ako kľúčový prvok vo vôňach.
Náš tip je vôňa ALMAFOLIA
 
YLANG-YLANG
Ylang-Ylang so svojou exotickou a opojnou vôňou je kvet pochádzajúci z juhovýchodnej Ázie. Má kvetinovú, jemne korenistú a jemne tropickú ovocnú vôňu. Jeho lákavá aróma je často spojená so ženskosťou a zmyselnosťou, vďaka čomu je dokonalou zložkou parfumov, ktoré majú vzbudiť túžbu a príťažlivosť.
Náš tip je vôňa Tubéreuse & Ylang de Pashmi

 

Týchto päť kvetov - ruža, jazmín, levanduľa, tuberóza a ylang-ylang  uchvátilo parfumérov a nadšencov vôní svojou aromatickou krásou. Každý kvet má lákavú vôňu, ktorá bola zachytená v parfumoch, aby vytvorila nezabudnuteľné čuchové zážitky. Či už vás priťahuje jemná sladkosť ruží, alebo ženská elegancia ylang-ylang, tieto aromatické kvety budú aj naďalej očarovať a inšpirovať vo svete parfumérie.