ČO ZNAMENÁ SLOVO NICHE?

 Niche

ČO ZNAMENÁ SLOVO NICHE?

Slovo „niche“ je francúzskeho pôvodu a v preklade znamená výklenok alebo tiež mimoriadny, nezávislý, ojedinelý. Ako niche parfumy označujeme parfumy, ktoré skutočne vynikajú a vyčnievajú zo záplavy mainstreamových vôní.

Niche parfumy sú stále z časti vyrábané ručne a proces výroby je oveľa precíznejší a sofistikovanejší ako u parfumov mainstreamových značiek.

Parfumy s označením niche sa od bežných vôní odlišujú nekonvenčnými kombináciami, dizajnom flakónu, metódou výroby a samozrejme, cenou. Ich výroba odmieta všetku masovosť. V niche parfumoch sú používané tie najluxusnejšie ingrediencie ako napríklad damašská ruža, v noci zbierané lístky jazmínu, strieborné kadidlo alebo oud zo strednej Ázie. Výroba takýchto ingrediencii niekedy trvá aj desaťročie keďže výrobcovia, ktorí sú najmä malí podnikatelia si dávajú veľmi záležať na miešaní toho najlepšieho.

Niche parfumy vznikajú prevažne pod rodinnými značkami. Parfumérske remeslo sa tu mnohokrát odovzdáva z generácie na generáciu, a je tak preverené desaťročiami. Vďaka tomu nemusí podliehať tlaku marketingu, riadi sa iba svojim „nosom“. U každého niche parfumu poznáme jeho tvorcu, tzv. nos (angl. nose), nejde teda o anonymné produkty. Značky si zakladajú na spolupráci s tými najcitlivejšími „nosmi“ z odboru, nezriedka sú tvorcovia niche parfumov zároveň majitelia značiek.

Niche značky sa málokedy dostanú až na vrchol rebríčku bestsellerov, keďže nejde o produkty určené pre masy.

My sme pre Vás objavili niekoľko úžasných niche vôní a ich zoznam nie je konečný. Budeme Vám pravidelne prinášať nové a nové značky, ktorým zaručene prepadnete aj vy.

 

Neviete si vybrať?

Radi vám poradíme cez chat na našej stránke, sociálne siete alebo telefonicky na čísle 0907 60 60 63 v čase od 11:00-18:00. Navedieme Vás na tu správnu vôňu. Tešíme sa na Vás.